Vize Randevu ve Vize Başvuru İşlemleri

Almanya Vize Başvuru işlemleri

Almanya Vizesi, konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kurum üzerinden yapılmaktadır.

Kurum kişisel müracaat kabul etmektedir. Yalnız 12 yaş altı çocuklar için bu vaziyet geçerli değildir. Evraklarını aile fertlerinden veya acenteler aracılığıyla teslimi gerçekleştirilebilir.

Parmak müsaadeyiz buluşma gününüzde başvuru büronunda sağlanmaktadır. Aynı gün evraklarınızı teslim edebilir ve parmak izinizi bırakabilirsiniz.

Vizeniz sonuçlandıktan sonra isteğe bağlı olarak kargo yolu ile pasaportunuz adresinize kargolanabilir.

2014 Eylül ayından sonra yurtdışına çıkmış kişiler için parmak izi verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu tarihten önce yurtdışına çıkan veya çıkmamış kişiler parmak izlerini randevu gününde evrak teslimi sırasında verme zorunlulukları bulunmaktadır. Bundan dolayı evrakları bir başkası tarafından teslim edilemez. Bizzat başvuruda bulunmak zorundadır. Çocuklar için bu durum geçerli değildir. 12 yaş altı çocuklardan parmak izi alınmadığı için evraklarını bir başkası teslim edebilir.

Başvuru formunda alana gelebiecek en ufak bir hata, sizin negatif değerlendirilmenize kapı aralayabilir. Yolcu sıhhat sigortası 30.000 Euro güvenceli olmalıdır. Yolcu sağlık sigortası başlama ve bitiş tarihleri ehemmiyet teşkil etmektedir.

Uçak ve otel rezervasyonlarınız farklılık gösterir ise bu durumda sizin olumsuz değerlendirilmenize kapı aralayabilir. Tam ve eksiksiz doldurulmuş evrak listeleri, sizin statünüze ve gideceğiniz ülkeye göre hazırlanmış olmalıdır. İnternet üzerinden araştırma yapan kimseler eksik ve hatalı evraklarla işlem sağlayabilir. Bu meselesi ortadan kaldırmak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

D tipi Milli Vize için buluşma alma zorunluluğu bulunmaktadır. Buluşma alınmadan işlem başlatılamaz. D tipi Milli Vize, konsolosluklar veya elçilikler tarafından sağlanmaktadır. Başka bir deyişle müracaatınızı konsolosluk veya elçilikler aracılığıyla sağlarsınız. Bizzat müracaat zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi ve evrak teslim işlemi, konsolosluklar tarafından buluşma gününüzde sağlanır. Evraklarınızı teslim ettikten sonra Milli Vize sonuçlanma müddeti evrak tesliminden itibaren 1 aylık müddeti kapsar. Randevunuzu 90 gün öncesinde almanız sizin işleminizi kolaylaştıracaktır. D tipi Milli Vizenin evrak listeleri ve yurtdışında kalım müddeti C tipi Schengen Vizeden farklıdır. Müddetsiz seans hakkına sahip olursunuz. D tipi vize türleri şunlardır; aile birleşimi, uzun müddetli eğitim vizesi, çalışma vizesi ve seans müsadesidir